Druhá sezóna je za námi

19.05.2019

V Regionálním přeboru žactva okresu Mělník se náš žákovský oddíl při své druhé účasti umístil na třetím místě a to za oběma družstvy z Neratovic, přičemž posledních sedm kol nenašel v soutěži všetatský tým přemožitele. Oporou družstva byla dvojice Tomáš Jablončík a Adéla Kůsová. Oba skvěle hrající mladší žáky v základu nejčastěji doplňoval Václav Kopecký. Velmi důležité body uhrál také Marek Přibyl a Lucie Bartoníčková.

Největšího úspěchu uplynulé sezóny ovšem dosáhla společně dvojice Adéla Kůsová a Tomáš Jablončík, když na Regionálním přeboru mládeže v Neratovicích s přehledem ovládli ve čtyřhře svou kategorii a stali se Přeborníky mladšího žactva. Ve dvouhrách na stejném turnaji a ve stejné kategorii se na druhém místě umístil Tomáš Jablončík a na třetím děleném místě Adéla Kůsová.

V uplynulé sezóně se naši žáci začali objevovat v sérii turnajů Velké ceny Centra stolního tenisu v Ďáblicích, přičemž se ve dvouhrách a čtyřhrách dostali celkem desetkrát mezi tři nejlepší. V celkovém pořadí se v kategorii staršího žactva se umístil sedmý Tomáš Jablončík, třináctý byl Václav Kopecký, patnáctá Lucie Bartoníčková a osmnáctá Adéla Kůsová. Ve své kategorii mladšího žactva se v celkovém pořadí nejlépe umístila Adéla Kůsová na čtvrtém místě, Tomáš Jablončík byl pátý, Lucie Bartoníčková osmá a Marek Přibyl dvanáctý.

V letošním ročníku se dva naši nejlepší hráči žákovského oddílu premiérově zúčastňovali i bodovacího seriálu turnajů Středočeské Open Tour. Adéla Kůsová se objevila ve čtyřech kolech a v žebříčku mladších žákyň Středočeského kraje 2018/2019 jí náleží jedenácté místo. Tomáš Jablončík se objevil ve dvou posledních kolech a celkově figuruje v žebříčku mladších žáků Středočeského kraje 2018/2019 na třicátém sedmém místě.

Úspěchem bylo také první místo Adéla Kůsová se svým otcem na tradičním rodinném turnaji Pinká celá rodina v Nelahozevsi. Na domácí akci plné netradičních stolně tenisových disciplín, který nese název Vánoční obíhačka, se umístila na děleném prvním místě Lucie Bartoníčková. A jen o stupeň níže stála na druhém místě její oddílová spoluhráčka Adéla Kůsová.

Naši žáci tak ve své druhé sezóně už začali zúročovat vloni nasbírané zkušenosti a dařilo se jim více než důstojně reprezentovat náš oddíl a naši tělocvičnou jednotu. Všem našim dětem děkujeme za vzornou reprezentaci našeho oddílu, slušné zápasové vystupování a bojovnost. Děkujeme všem rodičům za vstřícný přístup, pomoc a zájem.

Autor: David Franěk © 2019 Pinec Všetaty