1. BTM RSST 23/24

30.09.2023

Poslední sobotu v září uspořádal oddíl TJ Sokol Všetaty ve své sokolovně Podzimní turnaj, který byl úvodní akcí seriálu Regionálního Bodovacího Turnaje Mládeže. Velmi nízkou účast lze zdůvodnit prodlouženým víkendem a podzimní virózou, ale alarmující úbytek mladých hráčů v oddílech jsou varovným ukazovatelem současné situace v regionu. Domácí nejlepší hráči budou na příštím turnaji, s ohledem na propastné rozdíly v přípravě žactva v regionu, přesunuti o kategorii výše a tím zvednout šance hráčům s menším tréninkovým objemem.

Pro neúčast hráčů z kategorie U11 se zrušil turnaj pro nejmladší žáky.

Kategorii U13 vyhrála bez prohry Zuzana Múčková (TJ Sokol Všetaty). Druhé místo obsadil Adam Nedbal (TJ Neratovice). Třetí místo vybojoval Jonáš Luzar (TJ Sokol Všetaty). Bohužel, ve výsledku tohoto turnaje mladšího žactva došlo k politováníhodné situaci, kdy rozhodčí a spoluorganizátor turnaje Tereza Vyvialová obrátila v započítávání výsledku posledního zápasu Jonáš Luzar versus František Pála 3:2, ačkoliv byl v zápise o utkání napsán správně. V oficiálním vyhlášení byl pak uveden na druhém místě František Pála a na třetím místě Adam Nedbal. Omlouváme se za nepozornost především hráčům Nedbal a Luzar a děkujeme za pochopení.

Vítězem kategorie U15 se stal Pavel Frydrych (TJ Sokol Všetaty). Druhou pozici obsadil Vojtěch Pecinovský (SK Liběchov). Třetí medailový post patřil Matyáši Květovi (SK Liběchov).

První místo získala v kategorii U19 Soňa Trnková (TJ Sokol Všetaty) aniž by okusila hořkost porážky. Na druhém místě skončil Štěpán Chloupek (TJ Sokol Všetaty) a třetí místo bral s horečkou hrající Matěj Kulíšek (TJ Sokol Všetaty).

V regionu okresu Mělník se nám právě rozjela sezóna 2023-2024 pro mladé stolní tenisty. Regionální svaz stolního tenisu Mělník pořádá ve Všetatech pět bodovacích turnajů pro čtyři kategorie mladých hráčů: U11, U13, U15 a U19 a tyto turnaje jsou klíčovým prvkem v rozvoji mladých talentů a poskytují jim příležitost soutěžit a zlepšovat se.