1. GP 21/22

03.10.2021

V neděli 3. října 2021 se v areálu SK HAMR uskutečnil úvodní turnaj Seriálu Grand Prix RACKETSPORT.cz kategorií U15 a premiérově si ho zahrály i dvě starší žákyně Sokolu Všetaty, Lucie Bartoníčková a Adéla Kůsová. Turnaje se zúčastnilo padesát šest hráčů kategorii do 15 let. Nejlepší hráčkou turnaje "A" byla Hanka Kodetová z TJ Slavoj Praha, která zvítězila nejen v hodnocení dívek U15, ale i ve dvouhře kategorie U15. Vítězkou v turnaji "B" kategorie U15 se stala Adéla Mikešová ze stejného oddílu TJ Slavoj Praha a tím se kvalifikovala do turnaje "A" na následující turnaj.

Adéla Kůsová postoupila z pětičlenné skupiny ze druhého místa, když prohrála ze čtyř utkání jen to z Tomášem Šmerdou (ELO: 1337) z TTC Litvínov. V pavouku pak všetatská hráčka porazila oba dva zástupce oddílu STC Slaný, Dominika Zinkeho a Terezu Makarovou (ELO: 967). V postupu do finále ji ale zastavil Ondřej Hůla (ELO: 1189) z SK DDM Kotlářka Praha. V souboji o třetí místo pak Adéla porazila Eliškou Slavíčkovou (ELO: 1070) z TJ Slavoj Praha a celkově se umístila na třetím místě finále turnaje B.

Lucie Bartoníčková ve čtyřčlenné skupině prohrála se Terezu Makarovou (ELO: 967) a Adélou Mikešovou (ELO: 1265) z TJ Slavoj Praha. Lucie porazila ve skupině vršovického Karla Jedličku (ELO: 606) a v pavouku útěchy postupně porazila dva bohnické hráče, Huberta Chvátala (ELO: 743) a Evelínu Lorenzovou (ELO: 635). V cestě do finále si všetatská hráčka poradila s Evou Havlíčkovou (ELO: 924) z TJ Slavoj Praha. Ve finále útěchy podlehla Lucie v pětisetové bitvě jirkovské Alžbětě Škapové (ELO: 937) a celkově umístila na osmnáctém místě turnaje B.