1. GP 22/23

25.09.2022

V neděli dvacátého pátého září se v hamerském areálu uskutečnil turnaj 1. Grand Prix, který odstartoval seriál turnaj Pražského svazu stolního tenisu v sezóně 2022-2023. Z našeho oddílu se zúčastnili turnaje v kategorie U19 tři všetatští dorostenci, Tomáš Jablončík, Adéla Kůsová a Matěj Kulíšek. Oba chlapci byli nasazeni do turnaje "B". Adéla si vloni vybojovala účast v turnaji "A" a ve své pětičlenné skupině porazila Slavíčka ze Slavoje a šla do pavouka o deváté až šestnácté místo. V prvním utkání se Adéla podařilo oplatit Lindě Kolářové porážku z BTM ČR. Dvě další utkání ale prohrála a umístila se na dvanáctém místě.

Tomáš ve své skupině porazil všechny své soupeře a postoupil se ztrátou dvou setů. Poprvé prohrál Tom v semifinále po pěti setech s čelákovickým Čechem. Třetí místo s vršovickým Šindelářem bylo znovu o pěti setech, ale tady už Tomáš vyhrál a bral bronz z turnaje "B".

Matěj ve své skupině vyhrál pouze na vlašimskou Štauberovou a v závěru turnaje "B" ještě v souboji o patnácté místo přidal vítězství nad bohnickým Chvátalem.

Z vítězství v prvním turnaji Seriálu Grand Prix "A" kategorie U19 se radoval Filip Kaucký z Kotlářky, který byl nasazená trojka turnaje.