1. STČOTM 23/24

21.10.2023

Středočeský svaz stolního tenisu uspořádal čtrnácté října první krajský bodovací turnaj mládeže, který je součástí STŘEDOČESKÉ OPEN TOUR MLÁDEŽE. Pořadatelem turnaje se stal blízký oddíl stolního tenisu Středočeského kraje TJ Neratovice. Náš oddíl měl největší zastoupení v dosavadní účasti na krajském bodováku. Ve hře se objevilo celkem 13 hráčů oddílu ze Všetat.

V divizi "B" se prosadila Adéla Kůsová a skončila na medailové třetí příčce, která jí zajišťuje postup do nejvyšší divize.

V divizi "C" se Tomáš Jablončík umístil na pátém místě, když o jeho nepostupu do finálové čtyř skupiny rozhodnul počet setů. Ve stejné divize hráli i další naši čtyři na dorostenci a junioři. Příliš se jim nedařilo a skončila seřazeni za sebou v dolních patrech šestnáctičlenné divize. Tereza Vyvialová byla dvanáctá, Matěj Kulíšek třináctý, Soňa Trnková čtrnáctá a František Štich patnáctý

V divizi "D" jsme měli zastoupení pouze v Jakubovi Kavalovi, který se umístil po pěkném výkonu na devátém místě.

V divizi "E" zabojoval Štěpán Chloupek a zaslouženě bral medaili, což znamenalo postup za třetí místo. Pavel Frydrych se umístil na dvanáctém místě.

V kvalifikačním turnaji "mladších" se dařilo Jonášovi Luzarovi, který se umístil na čtrnáctém místě a jen jednu příčku za ním, patnáctá skončila Zuzana Múčková. Na dvacátém pátém místě se zastavil František Pála a na dvacátém devátém Julie Hančová.

Středočeský svaz stolního tenisu se snaží poskytnout mladým hráčům soutěžní prostředí. Vítězové jednotlivých kategorií si zajistili postup do vyšší divize, což je skvělá motivace pro jejich další trénink a přípravu na další turnaje. Úspěšní hráči v okresních turnajích se také mohou těšit na možnost reprezentovat svůj okres na krajské úrovni.