17. VC PRAHY 22

26.06.2022

Ve dnech 24. - 26. června 2022 proběhl poslední turnaj sezóny pro Všetatskou mládež, kterým byl již 17. ročník Velké ceny Prahy 2022. Tradičního mezinárodního turnaje mládeže v Praze se letos premiérově zúčastnilo celkem 5 hráčů a hráček našeho oddílu. Akce proběhla ve dvou halách, a to v prostorách haly Jedenáctka VS a Sportovní hale Jižního Města. Mezi účastníky byli reprezentanti Německa, Rakouska, Slovenska, Polska, Anglie, Litvy, Ukrajiny, Belgie, Švýcarska, Dánska, nebo třeba Izraele.

Ve dvouhře se nikomu z našich mladých hráčů nepodařilo probojovat ze své základní skupiny do hlavní soutěže. Ale v soutěži týmů dosáhla naše děvčat v kategorie U15 skvělého umístění. Dvojice ve složení Adéla Kůsová (35. BTM ČR) a Tereza Vyvialová slavila medaili za čtvrté místo v Útěše družstev. Ve své pětičlenné základní skupině jednou vyhrály a jednou remizovaly. Velmi cenný skalp získala Tereza Vyvialová za výhru nad kamenickou Kopečnou (64. BTM ČR). Její spoluhráčka Adéla Kůsová ve skupině rovněž porazila Adélu Kopečnou a také polku Hannu Motyl. Dále vyhrála nad oběma Rakušankami, Julii Fusch a Gabriellu Kezai a plzeňskou Viktorii Jůzovou (40. BTM ČR). V pavouku Útěchy pak předvedly holky parádní výkon a porazily družstvo MS Brno/Štíty. Adéla Kůsová ve skvělém tempu přehrála Moniku Sobotíkovou (15. BTM ČR). Pak sice Tereza Vyvialová po statečném výkonu podlehla v pětisetovém dramatu Martině Haltmarové (60. BTM ČR), ale ve čtyřhře si děvčata už vítězství pohlídala. Turnaj zastihl Adélu Kůsovou ve velmi dobré herní pohodě a Tereza Vyvialová, která znovu úspěšně zaskočila za Lucii Bartoníčkovu se předvedla náramným výkonem na hranici svých možností.

Družstvo kluků v kategorie U15 ve složení Matěj Kulíšek a František Štich se rvalo statečně, ale vítězství přišlo až v Útěše o jedenácté místo s Karlovarsko brandýským týmem.

Družstvo RSST Mělník v kategorie U17, ve kterém hrál všetatský Tomáš Jablončík a nelahozevský Patrik Koudelka, se v základní skupině blýsklo remízou se slovenským výběrem Vel´ký Biel/ŠKST Bratislava a v pavouku poražených dorostenecké družstvo mělnického okresu zvítězilo nad týmem TJ Sokol Plzeň V. Po další prohře nad Kotlářkou skončili kluci v Útěše na desátém místě.