2. STČOTM 21/22

28.10.2021

Středočeský svaz stolního uspořádal dne dvacátého osmého října druhý bodovací turnaj Open Tour. Pořadatelem byl oddíl TJ Neratovice. V registru žebříčku přihlášených byla čtveřice hráčů ze Všetat. V divizi "C" nastoupila Adéla Kůsová, v divizi "D" nastoupila Lucie Bartoníčková, Matěj Kulíšek nastoupili v divizi "Fs" a Tereza Vyvialová v divizi "Gs".

V divizi "C" se Adéle Kůsové (ELO: 862) konečně podařil dobře odehrát úvod skupiny. Vyhrála nad kladenskou Hýžovou (ELO : 1050), příbramským Thomasem (ELO : 1213) a prohrála jen s Haklem (ELO: 1127) z Přední Lhoty. V pozdějším průběhu turnaje se Adéle tolik nedařilo. Prohrála v pětisetech s říčanským Menclem (ELO : 1278) a obranářem Kárníkem (ELO : 1230) z Malína. Dvě další utkání Adélu už omezovali zdravotní problémy a prohry s Makarovou a Hubingerou jí odsunuly na osmé místo v divizi a celkově čtyřicáté v turnaji.

Lucie Bartoníčková (ELO : 749) v divizi "D" vyhrála všechny své tři utkání ve skupině. Postupně porazila neratovického Beneše (ELO : 695), kladenskou Toužimskou a příbramského Zemana (ELO: 1100). V další semifinálové skupině prohrála s čelákovickým Čechem (ELO : 1181) a boleslavským Dlouhým (ELO : 937). Ve skupině o páté místo v Divizi Lucie pak jednoznačně přehrála žebráckého Korose (ELO : 969) a Baloga (ELO : 1050) z Bělé pod Bezdězem a skončila tak na padesátém místě turnaje.

Matěj Kulíšek (ELO : 348) měl v divizi "Fs" velmi těžkou první skupinu, ve které na úvod prohrál s dřínovskou Feriovou (ELO : 892), pak prohrál v pěti setech s žebráckým Šimonem (ELO : 834), ale dokázal vyhrát pětisetový mač nad čelákovickým Musilem (ELO : 513). V další skupině Matěj porazil jak Dušáka z Jizera Káraný a tak Bubeníčka (ELO: 916) z Odolena Voda. Ve skupině o deváté místo porazil opakovaně v krajské bodovačce vlašimského Jaroše a na závěr pak prohrál z Hrkalem (ELO : 997) z Chraštic. Matěj Kulíšek se umístil v divizi "Fs" na jedenáctém místě a celkově na devadesátém místě.

Tereza Vyvialová v divizi "Gs" hrála ve skupině každý s každým s devíti hráčů a umístila na sedmém místě. Tereza sbírá zkušenosti, ukazuje ostrý jazyk a bojovné srdce.