2. VP RPD 21/22

05.09.2021

V sobotu čtvrtého září uspořádal oddíl TJ Sokol Všetaty ve své sokolovně druhý ročník Všetatské pálky, úvodní turnaj sezóny 21/22 pro tříčlenná žákovská družstva okresu Mělník. Akce se zúčastnilo celkem šest družstev, dvě družstva byla ze Všetat a Neratovic a po jednom z Nelahozevsi a Liběchova. Konečně byla na turnaji tolik chybějící divácká kulisa a tak i za stoly bylo vidění hned několik velmi pohledných pětisetových bitev naší mládeže.

Jako klíčové utkání o "Všetatskou pálku" se stalo to v předposledním kole, mezi oběma áčkovými družstvy z Neratovic a Všetat. Nakonec rozhodl až vítězný topspin všetatského Kulíška ve vyrovnané koncovce pátého setu proti Kovaříkovi z Neratovic. O malou chvilku předtím sice dokázal Adam Kovařík v další pětisetové mači porazit všetatského Františka Šticha, ale utkání hrané na tři vítězné body nakonec rozhodl ve výborné formě hrající Kulíšek.

Matěj Kulíšek vítězně odehrál ještě jedno dramaticky pětisetové utkání. Jeho soupeřem byl nelahozeveský Jindřich Kebrle, který patřil k těm vůbec nejzkušenějším hráčům celého turnaje. Velmi očekávaný střet týmových jedniček TJ Dynamo Nelahozeves a TJ Sokol Všetaty "A" skončil tím nejtěsnějším možným rozdílem a přinesl skvělou podívanou, plnou nápaditých úderů.

Snad ještě více emočně vypjaté utkání, přinesl v pěti setech přímý souboj o nejlepšího hráče turnaje na třetí pozici. Proti sobě v poslední kole turnaje nastoupili zatím neporažení hráči ze Všetat, Jakub Kavala a Tereza Vyvialová. Diváky hlasitě doprovázené derby vyhrála sebevědomě hrající Vyvialová.

Jen v jediném pětibodovém souboji družstev turnaje mezi SK Liběchov a TJ Sokol Všetaty "B" se výtečně předvedl liběchovský talent Pavel Frydrych, který v pozici týmové dvojky dokázal v pěti setech přehrát všetatskou jedničku Martina Plešingr.

Všetatskou pálku tak obhájilo domácí áčkové družstvo před áčkovým družstvem z Neratovic. Třetí místo zopakovali z před loňska hráči TJ Dynamo Nelahozevsi. Čtvrté místo, stejně jako v loňské edici, patřilo týmu z Liběchova. Pátá příčka patřila béčku ze Všetat a šestá, béčku z Neratovic. Nejlepším hráčem na pozici týmové jedničky byl vyhlášen neporažený Matej Kulíšek ( TJ Sokol Všetaty "A") a na dvojce byl nejlepším hráčem Adam Kovařík (TJ Neratovice "A"). Ve prospěch Kovaříka rozhodl při shodě bodů a setů se všetatským Štichem, jejich vzájemný zápas. Nejlepší trojkou se stala neporažená Tereza Vyvialová (TJ Sokol Všetaty "B").