3. BTM ČR 21/22

20.11.2021

Třetí kolo celostátních BTM proběhlo o víkendu dvacátého listopadu ve Vlašimi. V posledním bodovacím turnaji mládeže v letošním kalendářním roce měl všetatský oddíl zastoupení v Adéle Kůsové, které se podařilo probojovat do elitní kategorie A mezi nejlepších 24 hráček.

Adéla vedená na turnaji trenérkou Maršíkovou, odehrála turnaj uvolněně a s velkou chutí, ale do absolutní špičku je znát odstup, především v úderové kvalitě na topspinech.

Úvodní zápas skupiny s plzeňskou Čechoameričankou Věrou Jaramillo prohrála Adéla ve čtyřech setech a to vždy nejtěsnějším poměrem v koncovkách. Druhé utkání byla dramatická pětisetová bitva s brněnskou Monikou Sobotíkovou, ve kterém už Adéla vedla dva jedna na sety, ale o své vedení přišla vždy v úvodech zbývajících setů a marně doháněla bodové manko. S fialkou Vendulou Šichanovou z SK Dobré byla herní převaha jednoznačně na straně nasazené dvojky turnaje. V pavouku útěchy pak vyřadila Adélu Lucie Obdržálková z Hluku.

Skvělou formu v první polovině sezóny potvrdila Veronika Poláková, když po semifinálové výhře nad oddílovou kolegyní z Vlašimi Annou Holejšovskou porazila ve finále bez ztráty setu Magdalénu Ščibrániovou z Havířova.