3. BTM RSST 23/24

13.01.2024

Druhou lednovou sobotu uspořádal oddíl TJ Sokol Všetaty ve své sokolovně Novoroční turnaj, který byl už třetím měřením sil v seriálu Regionálního Bodovacího Turnaje Mládeže, ve kterém jsou udělovány body podle umístění v jednotlivých kategoriích. Do celkového pořadí se započítávají čtyři nejlepší výsledky z pěti turnajů okruhu turnajů. Poprvé se na BTM RSST Mělník sezóny 2023 – 2024 hrála samostatně i kategorie nejmladších žáků.

První místo v kategorii U11 získal premiérově Erik Knap (TJ Neratovice), který nepoznal hořkost porážky. Na druhém místě skončil Vojtěch Veselý (Aero Odolena Voda). Třetí místo obsadila Zita Zamrzlová (TTC Dřínov), když o jejím umístění rozhodl až vzájemný poměr mezi třemi hráči se shodným počtem bodů.

Vítězství v kategorii U13 brala suverénním způsobem Zuzana Múčková (TJ Sokol Všetaty), která ztratila v turnaji pouze jeden set. Stříbrnou medaili bral Tadeáš Hnátek (TJ Neratovice) a bronz uhájil v souboji poražených semifinalistů před svou sestrou Michal Varhulík (TJ Dynamo Nelahozeves).

Kategorii U15 vyhrála Zuzana Múčková (TJ Sokol Všetaty) a stala první dvojnásobnou vítězkou BTM. Druhé místo obsadil Pavel Frydrych (TJ Sokol Všetaty). Třetí místo vybojoval Vojtěch Pecinovský (SK Liběchov).

Vítězem kategorie U19 se stal Matěj Kulíšek (TJ Sokol Všetaty). Druhou pozici obsadila vítězka dvou předešlých turnajů Soňa Trnková (TJ Sokol Všetaty). Třetí medailový post vybojoval František Štich

Sezóna 2023/2024 pokračuje vzrušujícími souboji mezi mladými stolními tenisty. Očekává se, že hráči všech kategorii předvedou své nejlepší výkony a budou bojovat o celkové vítězství v seriálu BTM RSSR Mělník. Tato sezóna také poskytne příležitost především mladým talentům pro jejich další rozvoj a případný postup na vyšší úroveň soutěží.