3. STČOTM 21/22

17.11.2021

Středočeský svaz stolního uspořádal dne sedmnáctého listopadu třetí bodovací turnaj Open Tour. Pořadatelem byl oddíl SKST Vlašim. V registru žebříčku přihlášených byla pětice hráčů ze Všetat. V divizi "C" nastoupila Adéla Kůsová, v divizi "D" Lucie Bartoníčková. Dále v divizi "Fs" Matěj Kulíšek a Tereza Vyvialová. V divizi "Gs" nastoupila poprvé v krajském bodovacím turnaji Soňa Trnková.

V divizi "C" Adéla prohrála na úvod pětisetový mač s čelákovickým Vlčkem. Dvě následující utkání se zručskou Uhrovou a příbramským Thomasem Adéla jednoznačně ovládla a postoupila nahoru do další skupiny, ve které jednou prohrála se zručským Babkou a jednou vyhrála nad boleslavským Dlouhým. V poslední skupině o páté až deváté místo porazila Adéla ve třech setech neratovického Krojidla a prohrála s Natálkou Hubingerovou ze Králového Dvora. V divizi tak skončila na výborném šestém a celkově na třicátém osmém místě.

Lucie v divizi "D" vyhrála všechny své tři utkání ve skupině. Postupně porazila Smékala z Bělé, Pivoňku z Kárané a Hermana z Olešné. V další semifinálové skupině vyhrála Lucie s příbramským Merlíkem, ale prohrála se Zinkem, velkým talentem ze Slaného. Po postupu ve finálové skupině Lucie znovu narazila na čelákovického Čecha, s kterým tentokrát svedla dramatickou pětisetovou bitvu ve které, měl v závěru větší štěstí její soupeř. V posledním zápase proti Brunnerovo materiálu z Říčan, však Lucie předvedla zmrtvýchvstání a obdivuhodným obratem v druhém setu si zajistila třetí místo a postup do Divize "C". Celkově obsadila padesáté první místo v turnaji.

Matěj v Divizi "Fs" předvedl ve svém stylu několik nad, ale pod průměrných výkonů a umístil se na dvanáctém místě. Tereza hrála ve stejné Divizi "Fs" hluboko pod svým standardem a skončila na posledním sestupovém místě. Soňa Trnková se při své premiéře na turnaji umístila na osmém místě v Divizi "Gs".