3. VP RPD 22/23

17.09.2022

V sobotu sedmnáctého září uspořádal oddíl stolního tenisu TJ Sokol Všetaty ve své sokolovně už třetí ročník Všetatské pálky, který je také úvodní turnaj sezóny v našem regionu. Akce se zúčastnilo šest tříčlenných žákovských družstev. Své mládežnické týmy zde představily oddíly ze Všetat, Neratovic, Odolena Vody, Nymburku, Nelahozevsi a TTC Bělá pod Bezdězem A právě favorizované družstvo z pod Bezdězu ve složení: Lukáš Balog, Jiří Smékal, Tadeáš Sobol a Jakub Matoušek ztratilo v pětikolovém systému vzájemných zápasů šesti družstev pouhé tři sety a dle předpokladů s přehledem ovládlo celý turnaj. Ovšem v boji o druhou až čtvrtou příčku se rozhořel vyrovnaný boj mezi třemi oddíly, TJ Neratovice, TJ Sokol Všetaty a SK Zomka Nymburk.

Družstvo z Neratovic ve složení Tobiáš Blecher, Ondřej Spousta a Šimon Špaldoň zvítězilo třikrát, ale prohrálo se Všetaty a vyhrálo nad Nymburkem. Družstvo ze Všetat ve složení: Tereza Vyvialová, Pavel Frydrych a Jan Pomrhonc zvítězilo také třikrát, ale prohrálo s Nymburkem a vyhrálo nad Neratovicemi. Družstvo z Nymburku ve složení: Zuzana Andrejsová, Vojtěch Král a Jakub Andrlík zvítězilo rovněž třikrát, ale prohrálo s Neratovicemi a vyhrálo nad Všetaty. A tak rozhodoval počet bodů ze všech utkání a poměření družstev ve vzájemných utkání, podle kterého se na druhém místě umístil oddíl TJ Sokol Všetaty, třetí byl oddíl TJ Neratovice a čtvrtý SK Zomka Nymburk.

V posledním kole se utkali dvě družstva bez výher o přímé páté místo v turnaji. Zvítězil TJ Odolena Voda ve složení: Tomáš Hanišák Lukáš Hanišák Lukáš Hejda a Emil Novák, před TJ Dynamo Nelahozeves ve složení: Kristián Fikejs, Michal Varhulík a Kamila Varhulíková.