4. STČOTM 23/24

13.04.2024

Třináctého dubna uspořádal Středočeský svaz stolního tenisu v pořadí už čtvrtý krajský bodovací turnaj mládeže, který byl součástí STŘEDOČESKÉ OPEN TOUR MLÁDEŽE. Pořadatelem turnaje byl už podruhé oddíl stolního tenisu Středočeského kraje SKST Vlašim.

Turnaje je z našeho oddílu TJ SOKOL VŠETATY účastnilo celkem devět hráčů.

V divizi "B" jsme měli dokonce trojnásobné zastoupení. Adéla Kůsová se umístila na sedmém, Tomáš Jablončík na osmém a Matěj Kulíšek na jedenáctém místě. Velkou smůlu měl Tomáš, který si dobře rozehraný turnaj nedohrál pro zranění ramene.

V divizi "C" startovala Soňa Trnková a také Jakub Kavala. Oba se umístili v zadní části startovního pole. Soňa byla jedenáctá a Jakub dvanáctý z šestnácti hráčů divize.

V divizi "D" byl pouze Pavel Frydrych a umístil se na dvanáctém místě. Pavla zdobila velká bojovnost, dobrý pohyb a kvalitní mezihra. Bohužel, stále komentoval svoje chyby a tím ztrácel koncentraci.

V divizi "E" startovala poprvé Zuzana Múčková a také ona se umístila se na dvanáctém místě. Zuzka musí zapracovat na větší rotaci v úderech.

V divizi "F" se povedl turnaj jak Petře Sukové, tak i Františkovi Pálovi. Oba spolu sehráli ve finálové skupině zápas o třetí místo, ve kterém zvítězila Petra Suková, která byla trpělivější hráčkou v oddílovém mini souboji. Petra předváděla celý den skvělý blok a neuvěřitelnou reakční rychlost. Franta měl pomalý rozjezd, ale skvělý střed a závěr turnaje. Měl tradičně horší pohyb, ale vynikla jeho vysoká herní inteligence a rozpětí úderové techniky.

Série pěti bodovacích turnajů mládeže poskytuje mladým hráčům skvělou příležitost soutěžit a rozvíjet své dovednosti ve stolním tenise.