5. GP 21/22

27.03.2022

V neděli dvacátého sedmého března se v hamerském areálu uskutečnil celkově pátý turnaj Seriálu Grand Prix RACKETSPORT.cz v dorostenecké kategorie U17. Akce uspořádané pražským svazem stolního tenisu se zúčastnil z našeho oddílu Tomáš Jablončík a starší žákyně Adéla Kůsová. Oba mladí hráči všetatského byl nasazeni do turnaje "B" vedlo se jim náramně.

Adéla ve své skupině nenašla přemožitele a postoupila do pavouka z prvního místa bez ztráty setu. Také Tomáš ve své skupině porazil všechny své soupeře a rovněž i on postoupil bez ztráty setu. Adéla v druhém stupni dvouhry turnaje jednoznačně porazila Laštovičku z Kotlářky a v semifinále přehrála i Nahorniuka ze stejného oddílu. Tomáš si snadno poradil z čakovickým Urbanem a pak nedal šanci vršovickému Šindeláře. Finále "B" se stalo ryze všetatskou záležitostí, když v koncovce utkání měla pevnější nervy se nesmát Adéla a vyhrála nad Tomem 3:2 na sety.

Z vítězství v pátém turnaji Seriálu Grand Prix "A" kategorie U17 se radoval Jakub Makara, který byl nasazená jednička turnaje. Obranář ze Slaného opět potvrdil skvělou formu, když ve finále porazil nasazenou dvojku Lukáše Lebedu z TTC Elizza Praha 3:0 na sety. Třetí místo bral Maxim Truchlík z oddílu SK DDM Kotlářka Praha, který byl nasazenou čtyřkou.