5. PRP 23/24

06.04.2024

V sobotu 6. dubna 2024 se v herně TTC Elizza Praha (Jižní Město) uskutečnil pátý turnaj Prague Region Prix - Jarní velké ceny Jižního Města, kterého se zúčastnilo dvacet pět hráčů a hráček v kategorii U13 a šestnáct hráčů a hráček v kategorii U19.

Z našeho oddílu se zúčastnila turnaje v dorostenecké kategorie Petra Suková a v kategorii U13 Zuzana Múčková, František Pála a Jonáš Luzar.

V mladších žácích na prvním stupni postoupila Franta, Zuzana i Jonáš z prvních pozic ve svých skupinách. Bohužel, v osmifinále na sebe narazili František a Zuzana. Vítězem oddílového souboje se stala Zuzana, která se přes bohnickou Roubalovou dostala do finále. Tam ji čekala nasazená jednička turnaje, čelákovický Vedral. V pětisetovém boji Zuzana otočila nepříznivý stav a zvítězila. Jonáše Luzara zastavil v semifinále právě Vedral, ale v utkání o třetí místo si Jonáš poradil s Roubalovou a bral bronz. František Pála se umístil na sedmém místě.

V dorostenecké kategorii postoupila Petra Suková ze skupiny z druhého místa, ale na druhém stupni se jí příliš nedařilo a celkově skončila na osmém místě. První místo získal v kategorii U19 domácí Jáchym Chyba. Na druhém místě skončil Marek Stejskal ze Slavoje a třetí místo ukořistila PHAN Nguyen Ha Linh ze stejného oddílu.