5. STČOTM 23/24

05.05.2024

V neděli pátého května uspořádal Středočeský svaz stolního tenisu svůj poslední krajský bodovací turnaj mládeže, který byl součástí STŘEDOČESKÉ OPEN TOUR MLÁDEŽE sezóny 2023/2024. Pořadatelem turnaje byl oddíl stolního tenisu Středočeského kraje TJ Neratovice.

Turnaje je z našeho oddílu účastnilo celkem šest hráčů a poprvé jsme odešli bez medaile, přestože nechybělo moc.

V divizi "B" skončila na pátém místě Adéla Kůsová, která podala poctivý výkon s jedním zaváháním.

V divizi "D" startoval pouze Pavel Frydrych a o jedno místo zlepšil svoje umístění z předminulého turnaje ve Vlašimi. Umístil se na jedenáctém místě v divizním šestnáctihlavém poli. Pavel hrál v dobrém pohybu, ale vůbec se mu nedařilo podávat.

V divizi "E" se už podruhé objevila Zuzana Múčková a premiérově s ní i její oddílová kamarádka Petra Suková. Zuzana předvedla obrovskou bojovnost a dvakrát úspěšně obracela utkání za stavu nula dva pro soupeře. Chvilku ji sice trvalo, než soupeřům vnutila svůj obávaný agresivní styl plný aktivních bloků a kontratopspinů, ale pak už nad stolem většinou dominovala. Zuzana si polepšila oproti minulému turnaji o jedno místo a skončila na jedenáctém místě. Petře Sukové odešla bekhendová packa a jistota na přechodech. Zlepšeným závěrem skončila v divizi na čtrnáctém místě.

V divizi "F" odehrál svůj nejlepší turnaj František Pála. Poté co si rozehrál vrchní údery, tak nebyl k poražení. Hrál sebevědomě a také chytře. Zdobila ho skvělá mezihra, kvalitní servis a na blocích chytil nespočet namotaných koulí. Jeho jediná prohra byla s Lukášem Veseckým, který vyhrál celou Divizi, přestože také on jednou prohrál. František skončil v divizi až na čtvrtém místě a zanechal za sebou nejen výborný dojem, ale i naději.

V divizi "G" startoval Jonáš Luzar, protože vynechal z rodinných důvodů poslední dva turnaje. Jako jediný náš hráč se probojoval do závěrečné finálové čtyřky, kde ho však postihla takzvaná sádra, která ho připravila o postup a medailové umístění. Jonáš skončil na čtvrtém místě, ale bojoval přes ztuhlost až do posledního míče.

Soutěžení a poměřování mládeže v stolním tenise je velmi důležitou součástí rozvoje tohoto sportu v největším kraji co do počtu klubů v naší zemi. A právě proto organizuje Středočeský svaz stolního tenisu pětidílnou sérii nazvanou STŘEDOČESKÁ OPEN TOUR MLÁDEŽE.