RPJM 21/22

09.04.2022

V sobotu devátého dubna se konaly Regionální přebory jednotlivců mládeže pro rok 2021/2022 ve sportovní hale TJ Neratovice. Náš mládežnický oddíl měl nejpočetnější zastoupení v kategorie U11 a to v pěti začínajících hráčích. Pouze jednoho hráče měl všetatský oddíl v kategorii U13, dále tři hráče měl v kategorii U15 a stejný počet ve společné kategorii U17 a U19. Důvodem malé účasti v Okresních přeborech byl kolidující termín s Velkou cenou centra stolního tenisu v Ďáblicích, ve které se objevilo osm hráčů oddílu s šancí na dobré v celkovém umístění seriálu turnajů. I přes malou účast přivezla mládež Sokolu Všetaty celkem tři tituly Regionálního přeborníka pro rok 2022 v singlu a dva tituly v deblu.

V nejmladších žácích U11 jsme měli zastoupení ve Františkovi Pálovi, Julii Hančové, Markovi Kozlovi a bratrům Pekárkových. V mladších žácích U13 nás nepřímo reprezentoval Pavel Frydrych, který s námi trénuje už rok a od letních prázdnin sezóny k nám definitivně přestupuje. Ve starších žácích U15 nastoupila Adéla Kůsová, Pavel Frydrych a Martin Plešingr. V kategorii dorostu a juniorů U17+U19 se objevil po dlouhé zdravotní pouze Tomáš Jablončík a po krátké odmlce se vrátil za stoly i Václav Kopecký.

Vítězem dvouhry kategorie U11 se stal Michal Varhulík z Dynama Nelahozeves před Františkem Pálou ze Sokolu Všetat. Třetí místo získal Adam Nedbal z TJ Neratovice. Ve čtyřhře pak  všetatsko-nelahozeveský pár Hančová - Varhulík skončil na druhém místě.

Přeborníka okresu ve dvouhře kategorie U13 si odvezl Pavel Frydrych ještě v barvách SK Liběchov, který v dramatické koncovce pětisetové bitvy zvítězil nad Adamem Kovaříkem z TJ Neratovice. Oba společně dominovali ve čtyřhře stejné kategorie.

Kadetský titul Přeborníka okresu ovládla dominantním způsobem bez ztráty setu Adéla Kůsová. Sdílené třetí místo bral v pohodě hrající Pavel Frydrych, který hrál o kategorii výše. V čtyřhře zvítězil jednoznačně všetatsko-neratovický pár Šťastný - Kůsová. Sdílené třetí místo brala dvojice Homola - Plešingr.

Dvouhru společných kategorií U17 a U19 a titul Přeborník okresu vyhrál Tomáš Jablončík, který ve finále porazil neratovického Jana Krojidla v pěti setech. Třetí místo získala Adéla Kůsová. Ve čtyřhře pak všetatský pár Kůsová - Jablončík skončil na druhém místě.