TOP 10 RPŽ 21/22

28.05.2022

Poslední květnovou sobotu se konal ve Všetatech TOP 10 soutěže žactva kategorie U15. Na závěrečný turnaj sezóny dostala pozvánku desítka nejlepší starších žáků Mělnicka dle získaných procent ze soutěže ročníku 2021-2022. Ze zdravotních důvodů se nemohl zúčastnit neratovický Tobiáš Blecher, který byl nasazenou trojkou. Na poslední chvíli se omluvil i čtvrtý v pořadí žebříčku Erik Schäfer z Nelahozevsi. Poslední omluvenka přišla ze Všetat od Martina Plešingra, který byl devítkou v postavení dle získaných procent. Náhradníky se tak stali neratovický Ondřej Spousta, liběchovský Pavel Frydrych a všetatský Jakub Kavala.

Hrálo se systémem dvou skupin po pěti hráčích, ve skupině každý s každým. Dva nejlepší ze skupin postoupili do pavouka semifinále o první až čtvrté místo. Následovalo finále a dohrávka o třetí místo. V útěše se dohrávalo v pavouku o páté až desáté místo.

Velkým překvapením turnaje byl výkon liběchovské Vítové, která v semifinále porazila všetatského Kulíška a potvrdila, že na něho umí zahrát. Ve finále se Vítová dlouho přetahovala s Františkem Štichem o vítězství v pátém setu, ve kterém byl nakonec šťastnější všetatský obranář.

Dalším překvapením byla postup neratovického Spousty až do finále útěchy proti domácí Vyvialová, která si ale vítězství pohlídala.

Pořadí dvouhry TOP 10 RPŽ RSST Mělník 2021-2022:

1. Štich František TJ Sokol Všetaty, 2. Vítová Johana SK Liběchov, 3. Kulíšek Matěj TJ Sokol Všetaty, 4. Homola Ondřej TJ Neratovice, 5. Vyvialová Tereza TJ Sokol Všetaty, 6. Spousta Ondřej TJ Neratovice, Ryšavý Jiří SK Liběchov, Frydrych Pavel SK Liběchov, Dvořák TJ Dynamo Nelahozeves, Vojtěch Kavala Jakub TJ Sokol Všetaty.