TOP 10 RPŽ 22/23

15.04.2023

V sobotu patnáctého dubna se konal ve Všetatech už druhý ročník turnaje TOP 10 soutěže žactva kategorie U15. Na závěrečný turnaj sezóny žactva našeho regionu dostala pozvánku desítka nejlepší starších žáků Mělnicka dle získaných procent ze soutěže ročníku 2022-2023.

Hrálo se systémem dvou skupin po pěti hráčích, ve skupině každý s každým. Dva nejlepší ze skupin postoupili do pavouka semifinále o první až čtvrté místo. Následovalo finále a dohrávka o třetí místo. V útěše se dohrávalo v pavouku o páté až desáté místo.

Ze dvou skupin postoupili dle očekávání čtyři nasazení žáci ze čtyř oddílu regionu, všetatský Pavel Frydrych, neratovický Adam Kovařík, liběchovský Tomáš Skřipský a nelahozevský Kristyán Fikejs. Ve finále se znovu potkali Skřipský a Frydrych, když ve skupině vyhrál pětisetovou bitvu liběchovský hráč. Ve finále však dokázal domácí hráč vrátit soupeři porážku a přehrál ho 3:0.

Pořadí dvouhry TOP 10 RPŽ RSST Mělník 2022-2023:

1. Frydrych Pavel (Všetaty), 2. Skřipský Tomáš (Liběchov), 3. Kovařík Adam (Neratovice), 4. Fikejs Kristián (Nelahozeves), 5. Hollein Adam (Nelahozeves), 6. Pomrhonc Jan (Všetaty), 7. Květ Matyáš (Liběchov), 8. Křenčil Daniel (Dřínov), 9. Skala Šimon (Neratovice), 10. Skřipský Vojtěch (Liběchov).