U13 TOP 16 VC CST 22/23

10.06.2023

Desátého června skončil posledním finálovým turnajem devátý ročník Velké ceny Centra stolního tenisu Ďáblice, kterého se zúčastnilo třináct hráčů kategorii U13 z původně plánovaných šestnácti.

Třináct hráčů se účastnilo vítězného turnaje TOP 16 kategorie U13. Hrálo se ve dvou s postupem prvních dvou do šesti a dále pak vždy po dvou dalších hráčích do bojů o 5. až 8. místo, 9. až 12. místo a 13. až 16. místo.

Vítězem posledního turnaje TOP 16 se stal Jáchym Bašta, který postoupil ze skupiny B z 2. místa za Ernestem Příhonským. Dále hrál v šesti proti vítězi skupiny A Emilovi Novákovi, kterého porazil 3:2 a ve finále se znovu utkal s Ernestem Příhonským, kterého tentokrát porazil 3:2. Třetí místo vybojoval Emil Novák, který porazil 3:0 Matěje Hlocha. Páté místo bral Pavel Frydrych ze Sokolu Všetaty. Svou premiéru měla na turnaji Petra Suková, který skončila na desátém místě.o dohrání turnaje došlo k předání cen a dále bylo vyhlášeno pořadí čtyřher, za které byly také předány ceny. Nakonec se vyhlašovalo pořadí celé série, kterou vyhrál Matěj Hloch ze Sokolu Roztoky před Jáchymem Baštou z TTC Praha a na třetí místo se probojoval Ernesto Příhonský, rovněž ze Sokolu Roztoky. Z našich hráčů se nejlépe umístil v celkovém pořadí na pátém místě Pavel Frydrych. František Pála skončil na sedmém a Jonáš Luzar osmém místě. Jedenáctou pozici obsadila Julie Hančová. Třináctý skončil Marek Kozel a o místa za ním se umístila Zuzana Múčková.

V pořadí čtyřher dosáhli na největší úspěch ze Všetat dvojice kamarádů Fanda Pála a Jony Luzar, když oba dosáhli shodně na dělené třetí místo v celkovém deblu.